FAQJeżeli nie wiem nic na temat szeroko pojętego tradingu, to jest sens abym brał/a udział w konkursie?

To co wyróżnia nasz konkurs to trzydniowy cykl szkoleń, na których będą przedstawione zarówno podstawy, jak i bardziej zaawansowane techniki obracania instrumentami finansowymi. Wykłady będą zorganizowane, tak aby każdy mógł dowiedzieć się po kolei o co w tym wszystkim chodzi. Odpowiadając na pytanie, tak jest sens abyś właśnie Ty wziął udział w konkursie, zdobył wiedzę, zastosował obraną przez siebie strategię i osiągnął wysoki wynik w konkursie, a może nawet później na realnym kapitale.

Jakie są warunki, które trzeba spełnić by wziąć udział w konkursie i szkoleniu?

Jedynymi warunkami które trzeba spełnić jest konieczność posiadania ważnej legitymacji studenckiej bądź szkolnej. Ponadto konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Jak się zarejestrować w konkursie i do kiedy można to robić?

Aby zarejestrować się w konkursie wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stratotrade.stratolog.pl albo zgłosić się do jednego z organizatorów lub ambasadorów konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do samego końca trwania konkursu, aczkolwiek rejestracja w jego trakcie ogranicza Twoją szanse na zwycięstwo ze względu na mniejszą ilość okazji to udanych transakcji.

Kim są ambasadorzy konkursu i kto może nim zostać?

Ambasador konkursu to przedstawiciel organizatorów a za razem jego uczestnik. Jego zadaniem jest pomoc w promocji konkursu poprzez rozwieszenie przynajmniej 3 plakatów na swoim wydziale oraz umieszczenie ulotek w widocznych miejscach. Na jeden wydział przypada jeden ambasador. Formą nagrody za pomoc jest książka w tematyce konkursu o wartości około 100 zł.

Jak będzie rozliczany konkurs?

Wskaźnik Information Ratio to istota rozliczenia konkursu, a zarazem coś co sprawia, że nasz konkurs jest podwójnie unikatowy. Zdecydowaliśmy się go zastosować abywyeliminować „hazard” z naszego konkursu, który jest wszechobecny w konkursach rozliczanych przez samą stopę zwrotu. Najogólniej rzecz biorąc polega on na tym, że dzielimy uzyskaną stopę zwrotu do odchylenia standardowego kapitału w czasie. Z Polskiego na nasze – ten kto będzie miał duże wahania kapitału, czyli raz zyska dużo, później dużo straci będzie miał jego niską wartość, nawet jeśli końcowa stopa zwrotu będzie wysoka. W przeciwieństwie do uczestnika, który rzetelnie będzie trzymał się swojej strategii, uzyska mniejszą stopę zwrotu, lecz bez transakcji generujących duże straty.

Czego można dowiedzieć się na szkoleniach?

Podczas trzydniowego szkolenia będzie można dowiedzieć się wielu praktycznych informacji na temat tradingu. Szkolenia będą prowadzić zarówno wykładowcy z naszego wydziału Zarządzania UŁ jak i profesjonaliści od naszego partnera technicznego BOSSA DM. działającego przy Banku Ochrony Środowiska na znanych praktykach rynku kończąc. Do 23 marca na stronie zostanie podany szczegółowy rozkład wykładów i ich tematyki.

Dlaczego warto wziąć udział?

Podstawowym założeniem konkursu jest przygotowanie uczestników przez cykl szkoleń odbywających się od 8 do 10 kwietnia. Na szkoleniach tych będzie można zdobyć te podstawową wiedzę jak i zaawansowaną na temat tradingu, wskaźników, strategii i jej elementów. Po odbyciu tych szkoleń każdy uczestnik będzie mógł w trakcie trwania konkursu przetestować zdobytą wiedze, swoje umiejętności, ocenić jak jego emocje wpływają na decyzje rynkowe i nabrać tego co najważniejsze – doświadczenia. Ponad to będziemy korzystać z najpopularniejszej, profesjonalnej platformy jaką jest Meta Trader 4 przez co oswoimy się z narzędziami w niej zawartymi i po prostu nauczymy się płynnie po niej poruszać.